Inżynierowie ds. sprzedaży

RYZYKO AUTOMATYZACJI
OBLICZONY
34%
poziom ryzyka
ANKIETOWANIE
32%
Na podstawie 167 głosów
POPYT NA PRACĘ
WZROST
5,7%
do roku 2032
PŁACE
108 530 $
lub 52,17 $ za godzinę
Objętość
59 700
od 2022
STRESZCZENIE
WYNIK PRACY
7,0/10

Chcesz ten podsumowanie na swojej stronie? Kod do umieszczenia:

Ryzyko automatyzacji

34% (Niskie ryzyko)

Niskie ryzyko (21-40%): Zawody na tym poziomie mają ograniczone ryzyko automatyzacji, ponieważ wymagają połączenia umiejętności technicznych i skoncentrowanych na człowieku.

Więcej informacji na temat tego, czym jest ten wynik i jak jest obliczany, jest dostępne tutaj.

Niektóre bardzo ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Perswazja

  • Spostrzegawczość Społeczna

Niektóre dość ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Negocjacje

  • Oryginalność

Ankieta użytkownika

32% szansa na pełną automatyzację w ciągu najbliższych dwóch dekad

Nasi goście zagłosowali, że jest małe prawdopodobieństwo, iż ten zawód zostanie zautomatyzowany. To ocena jest dodatkowo wspierana przez obliczony poziom ryzyka automatyzacji, który szacuje 34% szansę na automatyzację.

Jakie są Twoje zdanie na temat ryzyka automatyzacji?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Inżynierowie ds. sprzedaży zostanie zastąpione przez roboty lub sztuczną inteligencję w ciągu najbliższych 20 lat?

Nastroje

Następujące wykres(y) są dołączane tam, gdzie jest znaczna liczba głosów, które umożliwiają uzyskanie sensownych danych. Te wizualne reprezentacje pokazują wyniki ankiety użytkowników na przestrzeni czasu, dostarczając istotnych wskazówek dotyczących trendów nastrojów.

Nastroje w czasie (rocznie)

Wzrost

Umiarkowany wzrost w porównaniu do innych profesji

Liczba ofert pracy na stanowisku 'Sales Engineers' ma wzrosnąć 5,7% do 2032

Całkowite zatrudnienie oraz szacowane oferty pracy

* Dane z Biura Statystyki Pracy za okres pomiędzy 2021 a 2031
Zaktualizowane prognozy mają być dostępne 09-2023.

Płace

Bardzo wysoko opłacany w porównaniu do innych profesji

W 2022, mediana rocznej pensji dla 'Sales Engineers' wynosiła 108 530 $, czyli 52 $ za godzinę.

'Sales Engineers' otrzymali wynagrodzenie wyższe o 134,4% od średniej krajowej, która wynosiła 46 310 $

Płace z biegiem czasu

* Dane z Biura Statystyki Pracy

Objętość

Umiarkowany zakres możliwości pracy w porównaniu do innych zawodów

Od 2022 roku zatrudnionych było 59 700 osób na stanowisku 'Sales Engineers' w Stanach Zjednoczonych.

To oznacza około < 0,001% zatrudnionej siły roboczej w całym kraju.

Inaczej mówiąc, około 1 na 2 tysiąc osób jest zatrudnionych jako 'Sales Engineers'.

Opis stanowiska pracy

Sprzedaj towary lub usługi biznesowe, których sprzedaż wymaga technicznego wykształcenia równoważnego licencjatowi z inżynierii.

SOC Code: 41-9031.00

Zasoby

Jeśli myślisz o rozpoczęciu nowej kariery lub szukasz zmiany pracy, stworzyliśmy przydatne narzędzie do wyszukiwania pracy, które może Ci pomóc zdobyć tę idealną nową rolę.

Szukaj pracy w swojej lokalnej okolicy

Komentarze

milenial (Niepewny) mówi
I worked as a solutions engineer (pretty much the same as sales engineer).

In my experience, one of the main keys of this role in order to produce results is to build a relationship with the customer and become a trusted advisor.

You could put a super sophisticated IA consicousness with a real life avatar like in a zoom call, but i think that will take a while. but in the short term, IA can (and should) automate some parts of this role, like filling RFPs and asking questions, implement chatgpt to troubleshoot and assist in technical micro aspects of a deal's poc/pilot, etc. maybe, automating some or most part of this role may lead to the role to evolve itself, but i don't think that any current job can resist a few decades proof of time.

Millenials, centenials and company will have to reinvent ourselves professionally multiple times before we can retire - if we can retire at all.
Jul 15, 2023 at 03:44 AM
Mauro (Niepewny) mówi
the relation and feeling with a customer is not easy to create from a robot
May 16, 2023 at 04:29 PM
Julian mówi
Customers in specialties such as process and mining engineering require the capacity to listen to needs and problems, to adapt, and oftentimes make onsite visits. They must be able to summarize and reach conclusions in order to choose the most optimal solution.

There are many aspects that will be automated, such as sending follow-ups and writing repetitive reports. However, in general, lab analysis will be automated first because it is the most repetitive and low-margin aspect of engineering sales.
Oct 04, 2022 at 07:45 PM
Apryde (Nie ma szans) mówi
I've been doing this for more than 20 years and there are too many variables to have an AI do this.
Jun 21, 2021 at 02:25 PM
Joseph Traynor mówi
Yes, a Sales Engineer needs to know more about technical requirements and often performs complex and intuitive tasks but With AI I can see a Sales Engineer Manager with a few AI Sales Engineers doing some virtual problem-solving. To be honest I would welcome an AI doing the repetitive parts of my Job and allow me to focus on the Human Intuitive part.
Oct 21, 2019 at 10:04 PM
AHMAD UMAR (Niski) mówi
Its a very customized job category with very little repetitious actions.
Aug 18, 2019 at 08:27 AM

Zostaw odpowiedź na temat tego zawodu

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania Google.

Ludzie również oglądali

Kierownicy Sprzedaży
Programiści komputerowi
Adwokaci
Księgowi i Audytorzy
Inżynierowie mechanicy