Pracownicy socjalni ds. zdrowia psychicznego i nadużywania substancji

RYZYKO AUTOMATYZACJI
OBLICZONY
0,0%
poziom ryzyka
ANKIETOWANIE
9,8%
Na podstawie 87 głosów
POPYT NA PRACĘ
WZROST
11,1%
do roku 2032
PŁACE
51 240 $
lub 24,63 $ za godzinę
Objętość
107 940
od 2022
STRESZCZENIE
WYNIK PRACY
7,8/10

Chcesz ten podsumowanie na swojej stronie? Kod do umieszczenia:

Ryzyko automatyzacji

0,0% (Minimalne Ryzyko)

Minimalne ryzyko (0-20%): Zawody w tej kategorii mają niskie prawdopodobieństwo automatyzacji, ponieważ zazwyczaj wymagają one skomplikowanego rozwiązywania problemów, kreatywności, silnych umiejętności interpersonalnych oraz wysokiej sprawności manualnej. Te prace często wiążą się z złożonymi ruchami rąk i precyzyjną koordynacją, co utrudnia maszynom naśladowanie wymaganych zadań.

Więcej informacji na temat tego, czym jest ten wynik i jak jest obliczany, jest dostępne tutaj.

Niektóre bardzo ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Pomaganie i opieka nad innymi

  • Spostrzegawczość Społeczna

Niektóre dość ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Oryginalność

  • Perswazja

  • Negocjacje

Ankieta użytkownika

9,8% szansa na pełną automatyzację w ciągu najbliższych dwóch dekad

Nasi goście głosowali, że jest minimalne ryzyko, że ten zawód zostanie zautomatyzowany. To ocena jest dodatkowo wspierana przez obliczony poziom ryzyka automatyzacji, który szacuje 0,0% szansę na automatyzację.

Jakie są Twoje zdanie na temat ryzyka automatyzacji?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Pracownicy socjalni ds. zdrowia psychicznego i nadużywania substancji zostanie zastąpione przez roboty lub sztuczną inteligencję w ciągu najbliższych 20 lat?

Nastroje

Następujące wykres(y) są dołączane tam, gdzie jest znaczna liczba głosów, które umożliwiają uzyskanie sensownych danych. Te wizualne reprezentacje pokazują wyniki ankiety użytkowników na przestrzeni czasu, dostarczając istotnych wskazówek dotyczących trendów nastrojów.

Nastroje w czasie (rocznie)

Wzrost

Bardzo szybki wzrost względem innych profesji

Liczba ofert pracy na stanowisku 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' ma wzrosnąć 11,1% do 2032

Całkowite zatrudnienie oraz szacowane oferty pracy

* Dane z Biura Statystyki Pracy za okres pomiędzy 2021 a 2031
Zaktualizowane prognozy mają być dostępne 09-2023.

Płace

Umiarkowanie opłacany w porównaniu do innych zawodów

W 2022, mediana rocznej pensji dla 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' wynosiła 51 240 $, czyli 24 $ za godzinę.

'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' otrzymali wynagrodzenie wyższe o 10,6% od średniej krajowej, która wynosiła 46 310 $

Płace z biegiem czasu

* Dane z Biura Statystyki Pracy

Objętość

Większy zakres możliwości pracy w porównaniu do innych zawodów

Od 2022 roku zatrudnionych było 107 940 osób na stanowisku 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' w Stanach Zjednoczonych.

To oznacza około 0,07% zatrudnionej siły roboczej w całym kraju.

Inaczej mówiąc, około 1 na 1 tysiąc osób jest zatrudnionych jako 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers'.

Opis stanowiska pracy

Oceniaj i lecz osoby z problemami psychicznymi, emocjonalnymi lub związane z nadużywaniem substancji, w tym nadużywaniem alkoholu, tytoniu i/lub innych narkotyków. Działania mogą obejmować terapię indywidualną i grupową, interwencję kryzysową, zarządzanie przypadkami, wsparcie klienta, zapobieganie i edukację.

SOC Code: 21-1023.00

Zasoby

Jeśli myślisz o rozpoczęciu nowej kariery lub szukasz zmiany pracy, stworzyliśmy przydatne narzędzie do wyszukiwania pracy, które może Ci pomóc zdobyć tę idealną nową rolę.

Szukaj pracy w swojej lokalnej okolicy

Komentarze

Ronald (Nie ma szans) mówi
The likely hood is low based on what is likely to be capable with technology in the next 20 years---also it is likely that people will prefer interacting with a real person to discuss clinical issues, impressions and treatment.
Aug 21, 2023 at 01:39 PM
Kyle Smyth (Nie ma szans) mówi
Behavioural health interventions require the kind of human interaction that automation simply isn't able to reproduce. How can you teach an AI to feel empathy?
Mar 12, 2021 at 09:22 PM
Ruth Naomi (Nie ma szans) mówi
In order for you for you to provide support you have to be intentional. A robot has not mutuality with a peer in need of support. Nor will it be ever to give a shared experience to have mutuality with it's peer.
Jul 15, 2019 at 09:35 PM

Zostaw odpowiedź na temat tego zawodu

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania Google.

Ludzie również oglądali

Programiści komputerowi
Adwokaci
Pracownicy socjalni służby zdrowia
Projektanci grafiki
Nauczyciele Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i Edukacji Specjalnej