Doradcy i konsultanci ds. edukacji, orientacji zawodowej i kariery

RYZYKO AUTOMATYZACJI
OBLICZONY
1,9%
poziom ryzyka
ANKIETOWANIE
29%
Na podstawie 115 głosów
POPYT NA PRACĘ
WZROST
9,6%
do roku 2032
PŁACE
60 140 $
lub 28,91 $ za godzinę
Objętość
308 000
od 2022
STRESZCZENIE
WYNIK PRACY
8,0/10

Chcesz ten podsumowanie na swojej stronie? Kod do umieszczenia:

Ryzyko automatyzacji

1,9% (Minimalne Ryzyko)

Minimalne ryzyko (0-20%): Zawody w tej kategorii mają niskie prawdopodobieństwo automatyzacji, ponieważ zazwyczaj wymagają one skomplikowanego rozwiązywania problemów, kreatywności, silnych umiejętności interpersonalnych oraz wysokiej sprawności manualnej. Te prace często wiążą się z złożonymi ruchami rąk i precyzyjną koordynacją, co utrudnia maszynom naśladowanie wymaganych zadań.

Więcej informacji na temat tego, czym jest ten wynik i jak jest obliczany, jest dostępne tutaj.

Niektóre bardzo ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Pomaganie i opieka nad innymi

  • Spostrzegawczość Społeczna

Niektóre dość ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Perswazja

  • Negocjacje

  • Oryginalność

Ankieta użytkownika

29% szansa na pełną automatyzację w ciągu najbliższych dwóch dekad

Nasi goście zagłosowali, że jest małe prawdopodobieństwo, iż ten zawód zostanie zautomatyzowany. To ocena jest dodatkowo wspierana przez obliczony poziom ryzyka automatyzacji, który szacuje 1,9% szansę na automatyzację.

Jakie są Twoje zdanie na temat ryzyka automatyzacji?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Doradcy i konsultanci ds. edukacji, orientacji zawodowej i kariery zostanie zastąpione przez roboty lub sztuczną inteligencję w ciągu najbliższych 20 lat?

Nastroje

Następujące wykres(y) są dołączane tam, gdzie jest znaczna liczba głosów, które umożliwiają uzyskanie sensownych danych. Te wizualne reprezentacje pokazują wyniki ankiety użytkowników na przestrzeni czasu, dostarczając istotnych wskazówek dotyczących trendów nastrojów.

Nastroje w czasie (rocznie)

Wzrost

Bardzo szybki wzrost względem innych profesji

Liczba ofert pracy na stanowisku 'Educational, Guidance, and Career Counselors and Advisors' ma wzrosnąć 9,6% do 2032

Całkowite zatrudnienie oraz szacowane oferty pracy

* Dane z Biura Statystyki Pracy za okres pomiędzy 2021 a 2031
Zaktualizowane prognozy mają być dostępne 09-2023.

Płace

Umiarkowanie opłacany w porównaniu do innych zawodów

W 2022, mediana rocznej pensji dla 'Educational, Guidance, and Career Counselors and Advisors' wynosiła 60 140 $, czyli 28 $ za godzinę.

'Educational, Guidance, and Career Counselors and Advisors' otrzymali wynagrodzenie wyższe o 29,9% od średniej krajowej, która wynosiła 46 310 $

Płace z biegiem czasu

* Dane z Biura Statystyki Pracy

Objętość

Znacznie większy zakres możliwości pracy w porównaniu do innych zawodów

Od 2022 roku zatrudnionych było 308 000 osób na stanowisku 'Educational, Guidance, and Career Counselors and Advisors' w Stanach Zjednoczonych.

To oznacza około 0,21% zatrudnionej siły roboczej w całym kraju.

Inaczej mówiąc, około 1 na 480 osób jest zatrudnionych jako 'Educational, Guidance, and Career Counselors and Advisors'.

Opis stanowiska pracy

Doradzać i pomagać studentom oraz świadczyć usługi doradztwa edukacyjnego i zawodowego.

SOC Code: 21-1012.00

Zasoby

Jeśli myślisz o rozpoczęciu nowej kariery lub szukasz zmiany pracy, stworzyliśmy przydatne narzędzie do wyszukiwania pracy, które może Ci pomóc zdobyć tę idealną nową rolę.

Szukaj pracy w swojej lokalnej okolicy

Komentarze

Aron (Niepewny) mówi
Chatgpt and similar services could probably handle both answering any student-questions and do administrative tasks like sending paperwork.

But on the other hand people value the human connection when getting advice, and while an ai could give good answers, it might not be able to give the right questions. Questions tailored to the individual based on social queues and connection.

So i think somewhere in between.
Jan 31, 2023 at 12:06 AM
Aaron (Umiarkowany) mówi
This website is kinda exactly what will inform careers from now on.
Dec 27, 2022 at 10:33 PM
Michele Lima Leal (Umiarkowany) mówi
Because technology can always surprise us.

What if they create a robot capable of adapting, customizing responses, and advice according to the profile of each student?

But the interesting thing is that we can think about how to improve the customer experience and humanize professional relationships. Having a connection with people is essential to minimize these risks.
Mar 21, 2022 at 08:44 PM
Jennifer Johnson (Nie ma szans) mówi
this job will never be taken over by robots because people prefer to talk to a human with feelings then a robot
Apr 07, 2020 at 07:50 AM

Zostaw odpowiedź na temat tego zawodu

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania Google.

Ludzie również oglądali

Programiści komputerowi
Adwokaci
Nauczyciele Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i Edukacji Specjalnej
Księgowi i Audytorzy
Projektanci grafiki