Baristki

RYZYKO AUTOMATYZACJI
OBLICZONY
74%
poziom ryzyka
ANKIETOWANIE
63%
Na podstawie 88 głosów
POPYT NA PRACĘ *
WZROST
7,6%
do roku 2032
PŁACE
27 930 $
lub 13,43 $ za godzinę
Objętość
3 325 050
od 2022

Dane zatrudnienia nie są dostępne specjalnie dla tego zawodu z Biura Statystyki Pracy, więc korzystamy z danych z Fast Food and Counter Workers.

STRESZCZENIE
WYNIK PRACY
3,8/10

Chcesz ten podsumowanie na swojej stronie? Kod do umieszczenia:

Ryzyko automatyzacji

74% (Wysokie ryzyko)

Wysokie ryzyko (61-80%): Zawody w tej kategorii stoją przed znaczącym zagrożeniem ze strony automatyzacji, ponieważ wiele z ich zadań może być łatwo zautomatyzowanych przy użyciu obecnych lub bliskich przyszłości technologii.

Więcej informacji na temat tego, czym jest ten wynik i jak jest obliczany, jest dostępne tutaj.

Niektóre dość ważne cechy pracy są trudne do zautomatyzowania:

  • Zręczność palców

  • Spostrzegawczość Społeczna

  • Zręczność manualna

Ankieta użytkownika

63% szansa na pełną automatyzację w ciągu najbliższych dwóch dekad

Nasi goście głosowali, że jest prawdopodobne, iż to zawód zostanie zautomatyzowany. To ocena jest dodatkowo wspierana przez obliczony poziom ryzyka automatyzacji, który szacuje 74% szansę na automatyzację.

Jakie są Twoje zdanie na temat ryzyka automatyzacji?

Jakie jest prawdopodobieństwo, że Baristki zostanie zastąpione przez roboty lub sztuczną inteligencję w ciągu najbliższych 20 lat?

Nastroje

Następujące wykres(y) są dołączane tam, gdzie jest znaczna liczba głosów, które umożliwiają uzyskanie sensownych danych. Te wizualne reprezentacje pokazują wyniki ankiety użytkowników na przestrzeni czasu, dostarczając istotnych wskazówek dotyczących trendów nastrojów.

Nastroje w czasie (rocznie)

Wzrost

Szybki wzrost w porównaniu do innych zawodów

Liczba ofert pracy na stanowisku 'Fast Food and Counter Workers' ma wzrosnąć 7,6% do 2032

Całkowite zatrudnienie oraz szacowane oferty pracy

* Dane z Biura Statystyki Pracy za okres pomiędzy 2021 a 2031
Zaktualizowane prognozy mają być dostępne 09-2023.

Płace

Bardzo nisko opłacany w porównaniu do innych profesji

W 2022, mediana rocznej pensji dla 'Fast Food and Counter Workers' wynosiła 27 930 $, czyli 13 $ za godzinę.

'Fast Food and Counter Workers' otrzymali wynagrodzenie niższe o 39,7% od średniej krajowej, która wynosiła 46 310 $

Płace z biegiem czasu

* Dane z Biura Statystyki Pracy

Objętość

Znacznie większy zakres możliwości pracy w porównaniu do innych zawodów

Od 2022 roku zatrudnionych było 3 325 050 osób na stanowisku 'Fast Food and Counter Workers' w Stanach Zjednoczonych.

To oznacza około 2,2% zatrudnionej siły roboczej w całym kraju.

Inaczej mówiąc, około 1 na 44 osób jest zatrudnionych jako 'Fast Food and Counter Workers'.

Opis stanowiska pracy

Przygotuj lub podawaj specjalną kawę lub inne napoje. Podawaj jedzenie, takie jak wypieki lub kanapki, klientom.

SOC Code: 35-3023.01

Zasoby

Jeśli myślisz o rozpoczęciu nowej kariery lub szukasz zmiany pracy, stworzyliśmy przydatne narzędzie do wyszukiwania pracy, które może Ci pomóc zdobyć tę idealną nową rolę.

Szukaj pracy w swojej lokalnej okolicy

Komentarze

kendall (Niepewny) mówi
Making coffee can be, and is already, made by machines. However, one thing that will be harder to automate is the human connection aspect. Sure there are people that just want a cup of coffee and to leave, however there are a lot of people that want the cafe experience.
Mar 27, 2024 at 10:54 PM
Eden (Bardzo prawdopodobne) mówi
the robots are coming for you, baristas
Oct 03, 2022 at 08:15 PM
Ben (Niepewny) mówi
I think jobs with tasks that are completed using specific software are likely to be automated. For example, cashiers are likely to be replaced.

However, for fast food and restaurant workers, it depends on the future ability of robots to mimic and improve upon human dexterity. It also hinges on whether it is cheaper to use human labor or automation.

I think it’s possible those workers could be replaced, but I don’t see it happening any time soon. The cashier machine has already replaced humans at McDonald’s and Taco Bell, but the people making the food are still human.

I think it will continue that way for a bit longer.
Aug 31, 2022 at 09:13 AM
James (Bardzo prawdopodobne) mówi
Current Starbucks barista here, every change by management leans away from social interaction with customers and more into robot-like efficiency and speed.
Sep 11, 2021 at 05:26 PM

Zostaw odpowiedź na temat tego zawodu

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA oraz obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania Google.

Ludzie również oglądali

Adwokaci
Programiści komputerowi
Projektanci grafiki
Aktorzy
Nauczyciele Przedszkola, Szkoły Podstawowej, Gimnazjum, Szkoły Średniej i Edukacji Specjalnej