Adatbázis-architekták

AUTOMATIZÁLÁSI KOCKÁZAT
KISZÁMÍTOTT
36%
kockázati szint
SZAVAZÁS
47%
42 szavazat alapján
MUNKAERŐ-IGÉNY
NÖVEKEDÉS
10,3%
2032 évben
BÉREK
134 870 $
vagy 64,84 $ óránként
Térfogat
62 470
2022 óta
ÖSSZEFOGLALÓ
MUNKAPONTSZÁM
7,0/10

Szeretnéd ezt az összefoglalót a weboldaladon? Beágyazási kód:

Automatizálási kockázat

36% (Alacsony kockázat)

Alacsony kockázat (21-40%): Ennél a szintnél a munkák csak korlátozottan vannak kitéve az automatizálás veszélyének, mivel ezek a pozíciók technikai és emberközpontú készségek kombinációját igénylik.

További információ arról, hogy mi ez a pontszám, és hogyan számítják ki, elérhető itt.

A munka néhány igen fontos tulajdonsága nehezen automatizálható:

  • Társadalmi Észlelés

  • Eredetiség

Felhasználói szavazás

47% százalék esély van a teljes automatizációra a következő két évtizeden belül

Látogatóink szavaztak, és nem biztosak abban, hogy ez a foglalkozás automatizálásra kerül-e. Azonban a munkavállalók talán megnyugvást találhatnak abban az automatizált kockázati szintben, amit létrehoztunk, ami 36% esélyt mutat az automatizációra.

Mit gondol, milyen kockázatai vannak az automatizációnak?

Milyen valószínűséggel fogják Adatbázis-architekták robotok vagy mesterséges intelligencia helyettesíteni a következő 20 évben?

Érzelem

A következő grafikon(ok)at mindenhol belefoglaljuk, ahol jelentős mennyiségű szavazat ad értelmes adatokat. Ezek a vizuális ábrázolások a felhasználói szavazások eredményeit mutatják az időben, jelentős jelzést adva az érzelmek trendjeiről.

Érzelem az időben (évente)

Növekedés

Nagyon gyors növekedés más szakmákhoz képest

A(z) 'Database Architects' munkahelyi nyitások száma várhatóan 10,3%-kal nő 2032-ra.

* Az Amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai a 2021 és 2031 közötti időszakra vonatkozóan.
A frissített előrejelzések 09-2023 időpontban esedékesek..

Bérek

Más szakmákhoz képest nagyon magas fizetésű

A(z) 2022-ban a 'Database Architects' éves középfizetése 134 870 $ volt, vagyis 64 $ óránként.

'Database Architects' magasabb összeget kaptak, mint az országos mediánbér, ami 46 310 $-n állt.

Adatok a Munkaügyi Statisztikai Hivataltól

Térfogat

Mérsékelt munkalehetőségek száma más szakmákhoz képest

2022 időpontjában 62 470 ember dolgozott 'Database Architects' munkakörben az Egyesült Államokban.

Ez körülbelül a < 0,001% -át képviseli az országban foglalkoztatott munkaerőnek.

Másképp fogalmazva, körülbelül minden 2 ezer. ember 'Database Architects'-ként dolgozik.

Munkaköri leírás

Tervezési stratégiák vállalati adatbázisokhoz, adatraktár rendszerekhez és többdimenziós hálózatokhoz. Állítsa be az adatbázis műveletek, programozás, lekérdezési folyamatok és biztonság normáit. Modellezze, tervezze meg és építse fel a nagy relációs adatbázisokat vagy adatraktárakat. Hozzon létre és optimalizáljon adatmodelleket a raktár infrastruktúrájához és munkafolyamatához. Integrálja az új rendszereket a meglévő raktárszerkezettel, és finomítsa a rendszer teljesítményét és funkcionalitását.

SOC Code: 15-1243.00

Erőforrások

Ha új karriert tervez indítani, vagy munkahelyet szeretne váltani, létrehoztunk egy hasznos álláskereső eszközt, amely éppen segíthet abban, hogy megtalálja azt az új tökéletes pozíciót.

Keresse meg a helyi területén elérhető állásokat

Megjegyzések

John Maxwell (Eszélytelen) azt mondja
The job of a database architect involves designing and managing complex database systems. This requires a high level of technical skills and experience.

Additionally, it involves making decisions about trade-offs between performance, scalability, security, and other factors. These decisions can have a significant impact on the success of an organization's IT systems.

Automation of these tasks may be possible to some extent. However, the complex nature of database architecture, as well as the need for human judgment and experience, mean that full automation is unlikely in the near future.

Ultimately, the job of a database architect requires a combination of technical knowledge and creative problem-solving. These are uniquely human skills that cannot be easily replaced by machines.
Feb 08, 2023 at 01:22 de.
Dave Leininger (Mérsékelt) azt mondja
Rigid rules are contrasted with the open storage of raw data. The days of setting up perfect folders, for instance, to make finding emails and trends are long gone.

Similarly, relational structures are not performant for graph data at usable levels. AI will have plenty of examples, both internal to an organization and via accepted issue-specific models, to architect and tune storage.
Mar 29, 2022 at 08:35 du.

Hagyjon egy választ erről a foglalkozásról

Ez az oldal a reCAPTCHA és a Google Adatvédelmi Szabályzat valamint Szolgáltatási Feltételek védelme alatt áll.

Az emberek ezt is megtekintették

Számítógép programozók
Webfejlesztők
Ügyvédek
Grafikus tervezők
Adatbázis-kezelők