Szoftverminőség-biztosítási elemzők és tesztelők

AUTOMATIZÁLÁSI KOCKÁZAT
KISZÁMÍTOTT
44%
kockázati szint
SZAVAZÁS
53%
351 szavazat alapján
MUNKAERŐ-IGÉNY
NÖVEKEDÉS
20,8%
2032 évben
BÉREK
99 620 $
vagy 47,89 $ óránként
Térfogat
196 420
2022 óta
ÖSSZEFOGLALÓ
MUNKAPONTSZÁM
6,8/10

Szeretnéd ezt az összefoglalót a weboldaladon? Beágyazási kód:

Automatizálási kockázat

44% (Mérsékelt Kockázat)

Közepes kockázat (41-60%): A közepes automatizálási kockázattal járó foglalkozások általában rutinszerű feladatokat tartalmaznak, de még mindig szükség van némi emberi ítélőképességre és interakcióra.

További információ arról, hogy mi ez a pontszám, és hogyan számítják ki, elérhető itt.

A munka néhány igen fontos tulajdonsága nehezen automatizálható:

  • Eredetiség

Felhasználói szavazás

53% százalék esély van a teljes automatizációra a következő két évtizeden belül

Látogatóink szavaztak, és nem biztosak abban, hogy ez a foglalkozás automatizálásra kerül-e. Ezt az értékelést tovább erősíti a kiszámított automatizálási kockázati szint, amely 44% esélyt becsül az automatizálásra.

Mit gondol, milyen kockázatai vannak az automatizációnak?

Milyen valószínűséggel fogják Szoftverminőség-biztosítási elemzők és tesztelők robotok vagy mesterséges intelligencia helyettesíteni a következő 20 évben?

Érzelem

A következő grafikon(ok)at mindenhol belefoglaljuk, ahol jelentős mennyiségű szavazat ad értelmes adatokat. Ezek a vizuális ábrázolások a felhasználói szavazások eredményeit mutatják az időben, jelentős jelzést adva az érzelmek trendjeiről.

Érzelem az időben (évente)

Növekedés

Nagyon gyors növekedés más szakmákhoz képest

A(z) 'Software Quality Assurance Analysts and Testers' munkahelyi nyitások száma várhatóan 20,8%-kal nő 2032-ra.

* Az Amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai a 2021 és 2031 közötti időszakra vonatkozóan.
A frissített előrejelzések 09-2023 időpontban esedékesek..

Bérek

Más szakmákhoz képest nagyon magas fizetésű

A(z) 2022-ban a 'Software Quality Assurance Analysts and Testers' éves középfizetése 99 620 $ volt, vagyis 47 $ óránként.

'Software Quality Assurance Analysts and Testers' magasabb összeget kaptak, mint az országos mediánbér, ami 46 310 $-n állt.

Adatok a Munkaügyi Statisztikai Hivataltól

Térfogat

Nagyobb munkalehetőségek skálája más szakmákhoz képest

2022 időpontjában 196 420 ember dolgozott 'Software Quality Assurance Analysts and Testers' munkakörben az Egyesült Államokban.

Ez körülbelül a 0,13% -át képviseli az országban foglalkoztatott munkaerőnek.

Másképp fogalmazva, körülbelül minden 752. ember 'Software Quality Assurance Analysts and Testers'-ként dolgozik.

Munkaköri leírás

Fejlesszen és hajtson végre szoftverteszteket a szoftverproblémák és azok okainak azonosítására. Tesztelje a rendszer módosításait a megvalósításra való felkészülés érdekében. Dokumentálja a szoftver- és alkalmazáshibákat egy hibakövető rendszer segítségével, és jelentse a hibákat a szoftver- vagy webfejlesztőknek. Hozzon létre és tartsa karban az ismert hibákról szóló adatbázisokat. Részt vehet a szoftvertervezési felülvizsgálatokban, hogy bevitelt nyújtson a funkcionális követelményekre, működési jellemzőkre, terméktervekre és ütemtervekre.

SOC Code: 15-1253.00

Erőforrások

Ha új karriert tervez indítani, vagy munkahelyet szeretne váltani, létrehoztunk egy hasznos álláskereső eszközt, amely éppen segíthet abban, hogy megtalálja azt az új tökéletes pozíciót.

Keresse meg a helyi területén elérhető állásokat

Megjegyzések

Nishant (Alacsony) azt mondja
Few mundane tasks definitely can be automated. I guess robots fail where human judgement is of highest quality
Sep 13, 2023 at 01:09 de.
Ariel (Alacsony) azt mondja
I worked in the videogame software functionality quality assurance since 2014 and we already started working along some automated parts a long time ago. Thing is you still need a human to be creative about how to break the game and how other humans will take advantage of the games mechanics to break it. Nvm all the random crap humans do in games that automation cant anticipate a human will do?

Yes many low level positions will go away but specialists at my level who already work with some automation assistance aren't going anywhere. At the end of the day, we're the safety net in the software tech industry. Specialized testers I mean
Jun 23, 2023 at 07:27 de.
Master of the Lamp (Nagyon valószínű) azt mondja
ChatGPT is changing the world and can already do my job better than I do!
And we are at 2023 not 2030!
May 10, 2023 at 03:56 du.
Bob (Eszélytelen) azt mondja
Automated testing is checking. Humans are better
May 08, 2023 at 07:35 du.
--- (Nagyon valószínű) azt mondja
STOP MAJORING IN COMPUTER SCIENCE.
May 08, 2023 at 06:10 du.

Hagyjon egy választ erről a foglalkozásról

Ez az oldal a reCAPTCHA és a Google Adatvédelmi Szabályzat valamint Szolgáltatási Feltételek védelme alatt áll.

Az emberek ezt is megtekintették

Számítógép programozók
Webfejlesztők
Könyvelők és könyvvizsgálók
Grafikus tervezők
Ügyvédek