Vízvezetékszerelők, Csőhálózatszerelők és Gőzvezetékszerelők

AUTOMATIZÁLÁSI KOCKÁZAT
KISZÁMÍTOTT
21%
kockázati szint
SZAVAZÁS
21%
493 szavazat alapján
MUNKAERŐ-IGÉNY
NÖVEKEDÉS
1,9%
2032 évben
BÉREK
60 090 $
vagy 28,89 $ óránként
Térfogat
427 920
2022 óta
ÖSSZEFOGLALÓ
MUNKAPONTSZÁM
6,4/10

Szeretnéd ezt az összefoglalót a weboldaladon? Beágyazási kód:

Automatizálási kockázat

21% (Alacsony kockázat)

Alacsony kockázat (21-40%): Ennél a szintnél a munkák csak korlátozottan vannak kitéve az automatizálás veszélyének, mivel ezek a pozíciók technikai és emberközpontú készségek kombinációját igénylik.

További információ arról, hogy mi ez a pontszám, és hogyan számítják ki, elérhető itt.

A munka néhány igen fontos tulajdonsága nehezen automatizálható:

  • Szűk munkaterület, kényelmetlen pozíciók

  • Ujjügyesség

  • Manuális Ügyesség

Felhasználói szavazás

21% százalék esély van a teljes automatizációra a következő két évtizeden belül

A látogatóink szerint alacsony az esélye annak, hogy ezt a foglalkozást automatizálni fogják. Ezt az értékelést tovább erősíti a kiszámított automatizálási kockázati szint, amely 21% esélyt becsül az automatizálásra.

Mit gondol, milyen kockázatai vannak az automatizációnak?

Milyen valószínűséggel fogják Vízvezetékszerelők, Csőhálózatszerelők és Gőzvezetékszerelők robotok vagy mesterséges intelligencia helyettesíteni a következő 20 évben?

Érzelem

A következő grafikon(ok)at mindenhol belefoglaljuk, ahol jelentős mennyiségű szavazat ad értelmes adatokat. Ezek a vizuális ábrázolások a felhasználói szavazások eredményeit mutatják az időben, jelentős jelzést adva az érzelmek trendjeiről.

Érzelem az időben (évente)

Növekedés

Lassú növekedés más szakmákhoz képest.

A(z) 'Plumbers, Pipefitters, and Steamfitters' munkahelyi nyitások száma várhatóan 1,9%-kal nő 2032-ra.

Teljes foglalkoztatottság és becsült állásnyitások

* Az Amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai a 2021 és 2031 közötti időszakra vonatkozóan.
A frissített előrejelzések 09-2023 időpontban esedékesek..

Bérek

Mérsékelten fizetett más szakmákhoz képest

A(z) 2022-ban a 'Plumbers, Pipefitters, and Steamfitters' éves középfizetése 60 090 $ volt, vagyis 28 $ óránként.

'Plumbers, Pipefitters, and Steamfitters' magasabb összeget kaptak, mint az országos mediánbér, ami 46 310 $-n állt.

Bérek az idők folyamán

Adatok a Munkaügyi Statisztikai Hivataltól

Térfogat

Jelentősen nagyobb munkalehetőségek köre más szakmákkal összehasonlítva

2022 időpontjában 427 920 ember dolgozott 'Plumbers, Pipefitters, and Steamfitters' munkakörben az Egyesült Államokban.

Ez körülbelül a 0,29% -át képviseli az országban foglalkoztatott munkaerőnek.

Másképp fogalmazva, körülbelül minden 345. ember 'Plumbers, Pipefitters, and Steamfitters'-ként dolgozik.

Munkaköri leírás

Szerelje össze, telepítse, módosítsa és javítsa a víz-, gőz-, levegő-, vagy más folyadékokat vagy gázokat szállító csővezetékeket vagy csőrendszereket. Telepíthet fűtési és hűtési berendezéseket, valamint mechanikai vezérlőrendszereket. A szórófejek felszerelése is ide tartozik.

SOC Code: 47-2152.00

Erőforrások

Ha új karriert tervez indítani, vagy munkahelyet szeretne váltani, létrehoztunk egy hasznos álláskereső eszközt, amely éppen segíthet abban, hogy megtalálja azt az új tökéletes pozíciót.

Keresse meg a helyi területén elérhető állásokat

Megjegyzések

Hagyjon egy megjegyzést

Carl Wyatt (Alacsony) azt mondja
I can envisage machines installing plumbing and heating in new builds however most plumbing tasks such as repairs/maintenance or installations on old buildings require dexterity and flexibility which are difficult criteria's for machines to meet. I'm sure it'll be possible one day but I believe plumbing to be one of the last professions to be automated.
Jul 04, 2021 at 10:07 du.
Pierce (Alacsony) azt mondja
Robots can't think critically to solve unusual problems that are always guaranteed to happen.
May 16, 2021 at 01:58 du.
Frank (Eszélytelen) azt mondja
How in the world, in the relatively near future, will automation enter a job site and set a toilet for example???? Ridiculous!!
Apr 13, 2021 at 11:02 de.
Elon Musk azt mondja
The probability of a robot being able to diagnose a plumbing or drain issue and have the engineering benefit of that being in development is possibly more likely for new construction rather than residential services or retro construction in the next 30 if at all ever.
Apr 13, 2021 at 05:24 de.
Nathan Wood (Alacsony) azt mondja
Unless they are all pre fabricated buildings. No robot will be able to do repairs, fit in a crawl hole or remodel a home or office either.
Dec 30, 2020 at 02:38 de.
bringthon (Eszélytelen) azt mondja
no chance lol forget it..

manual skilled jobs will be hard to replace but they will evolve
Aug 09, 2020 at 09:39 du.
lol (Eszélytelen) azt mondja
I'm not sure if robot could do this correctly, or if it will be cheaper than from human beings
Jul 02, 2020 at 09:11 de.
Josh azt mondja
I would have preferred a robot from 1994 than the spud who did my bathroom refurb!
Jun 09, 2020 at 09:34 de.
Andreas (Alacsony) azt mondja
In buildings or industrial facilities where there is a standardised infrastructure built with all used parts digitised in an archive, maybe. But everything with existing infrastructure needs the experience of humans to decide and take action. However, it would be awesome to have a robot with me at work doing stuff like heavy lifts, cleaning, carrying equipment and parts.
May 09, 2020 at 05:58 du.
Mister man (Eszélytelen) azt mondja
While I understand the seemingly repetitive nature of pipe work, it strikes me as the sort of business that takes a lot more figuring than more repetitive work, such as cashiering
Mar 10, 2020 at 05:54 du.
Marty (Eszélytelen) azt mondja
Are robots going to go into people's homes to deal with plumbing issues? I highly doubt it.
Jan 27, 2020 at 07:17 du.
Franklin (Alacsony) azt mondja
I think robots capable of this are decades away and when they do arrive it will probably be cheaper to hire a human.
Dec 21, 2019 at 09:57 de.
Phillip (Eszélytelen) azt mondja
I just don't see how your gonna get a robot to come to a house, diagnose the plumbing issue and then perform the work to fix it. Thats a complex task and modern robots can still only reliably perform the simplest of tasks. The tech is a long ways away and even if it weren't I don't feel like replacing plumbers would the first thing on the agenda for that tech.
May 23, 2019 at 10:58 du.
Kenn azt mondja
Well instead of the robot coming into houses it would be a robot per household capable of completing any plumbing, carpentry, pretty much any trade repair needed within that household. That robot would he owned by the family and essentially a crazy advanced butler. The tech is def not in the next decade but 15-30 years from now it's quite a possibility.
Nov 24, 2020 at 10:50 de.
Kenny (Alacsony) azt mondja
Would need very good robots to do this.
May 07, 2019 at 05:57 de.

Hagyjon egy választ erről a foglalkozásról

Ez az oldal a reCAPTCHA és a Google Adatvédelmi Szabályzat valamint Szolgáltatási Feltételek védelme alatt áll.

Az emberek ezt is megtekintették

Számítógép programozók
Ügyvédek
Könyvelők és könyvvizsgálók
Villanyszerelők
Grafikus tervezők