Mentális Egészségügyi és Szenvedélybetegségi Szociális Munkások

AUTOMATIZÁLÁSI KOCKÁZAT
KISZÁMÍTOTT
0,0%
kockázati szint
SZAVAZÁS
9,8%
87 szavazat alapján
MUNKAERŐ-IGÉNY
NÖVEKEDÉS
11,1%
2032 évben
BÉREK
51 240 $
vagy 24,63 $ óránként
Térfogat
107 940
2022 óta
ÖSSZEFOGLALÓ
MUNKAPONTSZÁM
7,8/10

Szeretnéd ezt az összefoglalót a weboldaladon? Beágyazási kód:

Automatizálási kockázat

0,0% (Minimális kockázat)

Minimális kockázat (0-20%): Ebben a kategóriában a foglalkozások automatizálásának alacsony a valószínűsége, mivel általában összetett problémamegoldást, kreativitást, erős interperszonális készségeket és magas manuális ügyességet igényelnek. Ezek a munkák gyakran bonyolult kézmozgásokat és precíz koordinációt igényelnek, ami megnehezíti a gépek számára a szükséges feladatok reprodukálását.

További információ arról, hogy mi ez a pontszám, és hogyan számítják ki, elérhető itt.

Néhány nagyon fontos tulajdonsága a munkának nehezen automatizálható:

  • Mások segítése és gondoskodás róluk

  • Társadalmi Észlelés

A munka néhány igen fontos tulajdonsága nehezen automatizálható:

  • Eredetiség

  • Meggyőzés

  • Tárgyalás

Felhasználói szavazás

9,8% százalék esély van a teljes automatizációra a következő két évtizeden belül

A látogatóink szavazatai szerint minimális esély van arra, hogy ezt a foglalkozást automatizálják. Ezt az értékelést tovább erősíti a kiszámított automatizálási kockázati szint, amely 0,0% esélyt becsül az automatizálásra.

Mit gondol, milyen kockázatai vannak az automatizációnak?

Milyen valószínűséggel fogják Mentális Egészségügyi és Szenvedélybetegségi Szociális Munkások robotok vagy mesterséges intelligencia helyettesíteni a következő 20 évben?

Érzelem

A következő grafikon(ok)at mindenhol belefoglaljuk, ahol jelentős mennyiségű szavazat ad értelmes adatokat. Ezek a vizuális ábrázolások a felhasználói szavazások eredményeit mutatják az időben, jelentős jelzést adva az érzelmek trendjeiről.

Érzelem az időben (évente)

Növekedés

Nagyon gyors növekedés más szakmákhoz képest

A(z) 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' munkahelyi nyitások száma várhatóan 11,1%-kal nő 2032-ra.

Teljes foglalkoztatottság és becsült állásnyitások

* Az Amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai a 2021 és 2031 közötti időszakra vonatkozóan.
A frissített előrejelzések 09-2023 időpontban esedékesek..

Bérek

Mérsékelten fizetett más szakmákhoz képest

A(z) 2022-ban a 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' éves középfizetése 51 240 $ volt, vagyis 24 $ óránként.

'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' magasabb összeget kaptak, mint az országos mediánbér, ami 46 310 $-n állt.

Bérek az idők folyamán

Adatok a Munkaügyi Statisztikai Hivataltól

Térfogat

Nagyobb munkalehetőségek skálája más szakmákhoz képest

2022 időpontjában 107 940 ember dolgozott 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers' munkakörben az Egyesült Államokban.

Ez körülbelül a 0,07% -át képviseli az országban foglalkoztatott munkaerőnek.

Másképp fogalmazva, körülbelül minden 1 ezer. ember 'Mental Health and Substance Abuse Social Workers'-ként dolgozik.

Munkaköri leírás

Értékelje és kezelje azokat az egyéneket, akik mentális, érzelmi vagy kábítószer-függőségi problémákkal küzdenek, ideértve az alkohol, a dohány és/vagy más drogok visszaéléseit. Az tevékenységek közé tartozhatnak az egyéni és csoportterápia, a krízisintervenció, az ügyfélmenedzsment, az ügyfélvédelem, a megelőzés és az oktatás.

SOC Code: 21-1023.00

Erőforrások

Ha új karriert tervez indítani, vagy munkahelyet szeretne váltani, létrehoztunk egy hasznos álláskereső eszközt, amely éppen segíthet abban, hogy megtalálja azt az új tökéletes pozíciót.

Keresse meg a helyi területén elérhető állásokat

Megjegyzések

Ronald (Eszélytelen) azt mondja
The likely hood is low based on what is likely to be capable with technology in the next 20 years---also it is likely that people will prefer interacting with a real person to discuss clinical issues, impressions and treatment.
Aug 21, 2023 at 01:39 du.
Kyle Smyth (Eszélytelen) azt mondja
Behavioural health interventions require the kind of human interaction that automation simply isn't able to reproduce. How can you teach an AI to feel empathy?
Mar 12, 2021 at 09:22 du.
Ruth Naomi (Eszélytelen) azt mondja
In order for you for you to provide support you have to be intentional. A robot has not mutuality with a peer in need of support. Nor will it be ever to give a shared experience to have mutuality with it's peer.
Jul 15, 2019 at 09:35 du.

Hagyjon egy választ erről a foglalkozásról

Ez az oldal a reCAPTCHA és a Google Adatvédelmi Szabályzat valamint Szolgáltatási Feltételek védelme alatt áll.

Az emberek ezt is megtekintették

Számítógép programozók
Ügyvédek
Egészségügyi szociális munkások
Grafikus tervezők
Óvodai, általános iskolai, középiskolai, középiskolai és speciális oktatási tanárok