Kézműves művészek

AUTOMATIZÁLÁSI KOCKÁZAT
KISZÁMÍTOTT
44%
kockázati szint
SZAVAZÁS
35%
132 szavazat alapján
MUNKAERŐ-IGÉNY
NÖVEKEDÉS
5,1%
2032 évben
BÉREK
38 150 $
vagy 18,34 $ óránként
Térfogat
4 760
2022 óta
ÖSSZEFOGLALÓ
MUNKAPONTSZÁM
4,3/10

Szeretnéd ezt az összefoglalót a weboldaladon? Beágyazási kód:

Automatizálási kockázat

44% (Mérsékelt Kockázat)

Közepes kockázat (41-60%): A közepes automatizálási kockázattal járó foglalkozások általában rutinszerű feladatokat tartalmaznak, de még mindig szükség van némi emberi ítélőképességre és interakcióra.

További információ arról, hogy mi ez a pontszám, és hogyan számítják ki, elérhető itt.

A munka néhány igen fontos tulajdonsága nehezen automatizálható:

  • Szépművészet

  • Ujjügyesség

  • Eredetiség

  • Manuális Ügyesség

  • Társadalmi Észlelés

  • Meggyőzés

Felhasználói szavazás

35% százalék esély van a teljes automatizációra a következő két évtizeden belül

A látogatóink szerint alacsony az esélye annak, hogy ezt a foglalkozást automatizálni fogják. Ezt az értékelést tovább erősíti a kiszámított automatizálási kockázati szint, amely 44% esélyt becsül az automatizálásra.

Mit gondol, milyen kockázatai vannak az automatizációnak?

Milyen valószínűséggel fogják Kézműves művészek robotok vagy mesterséges intelligencia helyettesíteni a következő 20 évben?

Érzelem

A következő grafikon(ok)at mindenhol belefoglaljuk, ahol jelentős mennyiségű szavazat ad értelmes adatokat. Ezek a vizuális ábrázolások a felhasználói szavazások eredményeit mutatják az időben, jelentős jelzést adva az érzelmek trendjeiről.

Érzelem az időben (évente)

Növekedés

Mérsékelt növekedés más szakmákhoz képest

A(z) 'Craft Artists' munkahelyi nyitások száma várhatóan 5,1%-kal nő 2032-ra.

Teljes foglalkoztatottság és becsült állásnyitások

* Az Amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai a 2021 és 2031 közötti időszakra vonatkozóan.
A frissített előrejelzések 09-2023 időpontban esedékesek..

Bérek

Nagyon alacsony fizetésű más szakmákhoz képest

A(z) 2022-ban a 'Craft Artists' éves középfizetése 38 150 $ volt, vagyis 18 $ óránként.

A(z) 'Craft Artists' 17,6%-kal kevesebbet keresett, mint az országos mediánbér, amely 46 310 $-nál állt.

Bérek az idők folyamán

Adatok a Munkaügyi Statisztikai Hivataltól

Térfogat

Jelentősen alacsonyabb munkalehetőségek száma más szakmákhoz képest.

2022 időpontjában 4 760 ember dolgozott 'Craft Artists' munkakörben az Egyesült Államokban.

Ez körülbelül a < 0,001% -át képviseli az országban foglalkoztatott munkaerőnek.

Másképp fogalmazva, körülbelül minden 31 ezer. ember 'Craft Artists'-ként dolgozik.

Munkaköri leírás

Készítsen vagy reprodukáljon kézzel készített tárgyakat eladásra és kiállításra a különféle technikák, mint például a hegesztés, szövés, fazekasság és tűművesség segítségével.

SOC Code: 27-1012.00

Erőforrások

Ha új karriert tervez indítani, vagy munkahelyet szeretne váltani, létrehoztunk egy hasznos álláskereső eszközt, amely éppen segíthet abban, hogy megtalálja azt az új tökéletes pozíciót.

Keresse meg a helyi területén elérhető állásokat

Megjegyzések

mary (Alacsony) azt mondja
machines dont and will never have the art vision that humans can create
Oct 15, 2023 at 09:02 du.
Kate (Eszélytelen) azt mondja
Crochet is the only manual activity that robots still can't replicate. Not even a simple plaid or a summer shirt has been made by AI to this day.
Dec 19, 2022 at 08:57 du.
Rei (Eszélytelen) azt mondja
Humans like the unknowns, and their value of arts is about that. Because arts is about imagination, which most AI won't have, since they will be based on experience they are programmed with.
Apr 20, 2022 at 01:35 du.
Patriciooo (Nagyon valószínű) azt mondja
The rise of text-to-image based AI like DALL-E makes it worrying how easy it is for a computer to generate good-looking images. Makes me believe artificial intelligence is only a few steps away from becoming truly creative.
Feb 17, 2022 at 02:51 de.
Nina (Eszélytelen) azt mondja
because there is no way to replace human in craft and art
Nov 12, 2019 at 07:41 de.
Matthew Watson (Eszélytelen) azt mondja
I honestly do believe craft artist are safe they have to create new ideas to make different pieces of art. Some parts could be automated but it would only make their jobs easier. Ultimately they are the ones creating art
Apr 04, 2019 at 04:31 du.

Hagyjon egy választ erről a foglalkozásról

Ez az oldal a reCAPTCHA és a Google Adatvédelmi Szabályzat valamint Szolgáltatási Feltételek védelme alatt áll.

Az emberek ezt is megtekintették

Számítógép programozók
Grafikus tervezők
Ügyvédek
Színészek
Írók és Szerzők