Klinikai és Tanácsadó Pszichológusok

AUTOMATIZÁLÁSI KOCKÁZAT
KISZÁMÍTOTT
7%
kockázati szint
SZAVAZÁS
18,9%
533 szavazat alapján
MUNKAERŐ-IGÉNY
NÖVEKEDÉS
9,9%
2032 évben
BÉREK
90 130 $
vagy 43,33 $ óránként
Térfogat
62 880
2022 óta
ÖSSZEFOGLALÓ
MUNKAPONTSZÁM
8,4/10

Szeretnéd ezt az összefoglalót a weboldaladon? Beágyazási kód:

Automatizálási kockázat

7% (Minimális kockázat)

Minimális kockázat (0-20%): Ebben a kategóriában a foglalkozások automatizálásának alacsony a valószínűsége, mivel általában összetett problémamegoldást, kreativitást, erős interperszonális készségeket és magas manuális ügyességet igényelnek. Ezek a munkák gyakran bonyolult kézmozgásokat és precíz koordinációt igényelnek, ami megnehezíti a gépek számára a szükséges feladatok reprodukálását.

További információ arról, hogy mi ez a pontszám, és hogyan számítják ki, elérhető itt.

Néhány nagyon fontos tulajdonsága a munkának nehezen automatizálható:

  • Mások segítése és gondoskodás róluk

  • Társadalmi Észlelés

A munka néhány igen fontos tulajdonsága nehezen automatizálható:

  • Meggyőzés

  • Eredetiség

  • Tárgyalás

Felhasználói szavazás

18,9% százalék esély van a teljes automatizációra a következő két évtizeden belül

A látogatóink szavazatai szerint minimális esély van arra, hogy ezt a foglalkozást automatizálják. Ezt az értékelést tovább erősíti a kiszámított automatizálási kockázati szint, amely 7% esélyt becsül az automatizálásra.

Mit gondol, milyen kockázatai vannak az automatizációnak?

Milyen valószínűséggel fogják Klinikai és Tanácsadó Pszichológusok robotok vagy mesterséges intelligencia helyettesíteni a következő 20 évben?

Érzelem

A következő grafikon(ok)at mindenhol belefoglaljuk, ahol jelentős mennyiségű szavazat ad értelmes adatokat. Ezek a vizuális ábrázolások a felhasználói szavazások eredményeit mutatják az időben, jelentős jelzést adva az érzelmek trendjeiről.

Érzelem az időben (évente)

Növekedés

Nagyon gyors növekedés más szakmákhoz képest

A(z) 'Clinical and Counseling Psychologists' munkahelyi nyitások száma várhatóan 9,9%-kal nő 2032-ra.

* Az Amerikai Munkaügyi Statisztikai Hivatal adatai a 2021 és 2031 közötti időszakra vonatkozóan.
A frissített előrejelzések 09-2023 időpontban esedékesek..

Bérek

Más szakmákhoz képest nagyon magas fizetésű

A(z) 2022-ban a 'Clinical and Counseling Psychologists' éves középfizetése 90 130 $ volt, vagyis 43 $ óránként.

'Clinical and Counseling Psychologists' magasabb összeget kaptak, mint az országos mediánbér, ami 46 310 $-n állt.

Adatok a Munkaügyi Statisztikai Hivataltól

Térfogat

Mérsékelt munkalehetőségek száma más szakmákhoz képest

2022 időpontjában 62 880 ember dolgozott 'Clinical and Counseling Psychologists' munkakörben az Egyesült Államokban.

Ez körülbelül a < 0,001% -át képviseli az országban foglalkoztatott munkaerőnek.

Másképp fogalmazva, körülbelül minden 2 ezer. ember 'Clinical and Counseling Psychologists'-ként dolgozik.

Munkaköri leírás

Értékelje, diagnosztizálja és kezelje az egyének mentális és érzelmi zavarait megfigyelés, interjú és pszichológiai tesztek segítségével. Segítse azokat az egyéneket, akik distresszben vagy alkalmazkodási zavarban szenvednek, hogy megértsék problémáikat a kórtörténetük ismeretében, a betegekkel folytatott interjúk és elméletek segítségével. Nyújtson egyéni vagy csoportos tanácsadási szolgáltatásokat, hogy segítsen az egyéneknek hatékonyabb személyes, társadalmi, oktatási és szakmai fejlődésben és alkalmazkodásban. Lehet, hogy viselkedésmódosító programokat tervez és konzultál az orvosi személyzettel a betegek legjobb kezeléséről.

SOC Code: 19-3033.00

Erőforrások

Ha új karriert tervez indítani, vagy munkahelyet szeretne váltani, létrehoztunk egy hasznos álláskereső eszközt, amely éppen segíthet abban, hogy megtalálja azt az új tökéletes pozíciót.

Keresse meg a helyi területén elérhető állásokat

Megjegyzések

asygfeyuwa (Eszélytelen) azt mondja
Therapy usually requires talking and it's very personal so there's literally no way robots would be able to take this job
Aug 31, 2023 at 02:37 du.
Isha Patel (Alacsony) azt mondja
i think the job need understanding if emotion and empathetic nature towards dealing with the issues of other which can not be possible with a ai or robot
Aug 08, 2023 at 08:04 du.
Kitty (Eszélytelen) azt mondja
The "talking cure" can't really be a talking cure without human interaction, the work a psychologist does is based on transference and countertransference, a machine cannot mimick such dynamic because it is fundamentally a human phenomenon.
Jun 27, 2023 at 10:38 du.
Olivia (Alacsony) azt mondja
I don't think a robot could ever replace a human in understanding and experiencing emotions. It is one of the very few things that is uniquely human.

Therefore, because this is essential to being a psychologist, I think if AI were ever to replace humans as psychologists, they would not do the job in a similar way.

However, there may be some benefit to seeking help online, through courses, and general emotional support, etc.
Oct 10, 2022 at 03:04 du.
D (Eszélytelen) azt mondja
How can a computer talk to a human about emotions and the human experience?
Aug 22, 2022 at 06:16 du.
Daniels with an S (Eszélytelen) azt mondja
If I needed psychological help, I wouldn't want to talk to a program or machine...
Apr 24, 2022 at 11:34 du.
Ionel (Mérsékelt) azt mondja
I think that there are some factors that stand in the way of automation, such as morals, religions, fear of losing jobs, politics, and economics.
Jan 08, 2022 at 02:07 du.
Anonimowy (Eszélytelen) azt mondja
This is impossible. Robots don't have feelings.
Dec 27, 2021 at 11:49 de.

Hagyjon egy választ erről a foglalkozásról

Ez az oldal a reCAPTCHA és a Google Adatvédelmi Szabályzat valamint Szolgáltatási Feltételek védelme alatt áll.

Az emberek ezt is megtekintették

Számítógép programozók
Ügyvédek
Grafikus tervezők
Könyvelők és könyvvizsgálók
Óvodai, általános iskolai, középiskolai, középiskolai és speciális oktatási tanárok